18 Aralık 2012 Salı

Savaştayız Akılsız Çocuk!


Savaştayız çocuk


savastayizcocukCHP'ye ilk eleştirimi sanırım "Türkçeye Soldan Saldırı" yazımla yapmıştım. Bu yazımı yayınlayan Ulusal Bakış adlı internet sitesine bir tekzip metni gönderildi ve yazarı olan benim hakkımda da Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na "suç duyurusunda bulunulduğu bildirildi.
Böylece 49 yılımın 35 yılı "Bilimsel Sosyalist" ve bunun doğal sonucu olarak yurtsever olan ben, bir "sol" parti Genel Başkan Yardımcısı tarafından hapis cezasıyla tehdit edildim.
Neyse ki, kendisi Kennedy Vakfı'nda ödüllü bir zat olduğu için, böylesi tehditler bizim için onur vesilesi oluyor.
Şimdi bu yazıya bu girişi boşuna yapılmadı, çünkü vatana "sol" dan saldırılar aynı merkezden devam ediyor.
YCHP, gerçekten de kaset operasyonu sonrasında verilen yeni şekline uygun davranıyor. Adım adım Türkiye'ye de, onun Kemalist, anti-emperyalist köklerine AKP ile kol kola darbeler vuruyor.
Şimdi bu darbeleri kısaca anımsayalım;
YCHP, Libya'nın İzmir'den bombalanmasını onayladı.
YCHP, Siyasi partilerin Türkçeden başka dillerde siyasi propaganda yapabilmelerine olanak tanıyan bir yasa teklifini CHP Grup Başkanvekilleri Muharrem İnce ve Akif Hamzacebi tarafında TBMM'ye verdi.
YCHP, Anayasa Komisyonu'ndaki yerini ısrarla koruyarak, Oslo'da CIA ve PKK ile hazırlanan anayasa çalışmalarının AKP, BDP ve MHP ile birlikte tam merkezinde kalmakta ısrar ediyor.
YCHP, Cumhuriyet'in haklı bir refleksi olarak görülmesi gereken ve bundan daha 70 yıl önce, feodal zulüm altında perişan yaşarken, yoksul Kürt köylüsünü özgürleştiren, Türkiye'nin okuma yazma oranı açısından İstanbul'u bile geride bırakan modern bir şehir ve özgür yurttaşlar yaratan devrimci bir operasyonu "Dersim Katliamı" adı olarak lanse eden bir parti olmuş mudur?
Olmuştur!
Tunceli Milletvekili ise PKK'lı katilleri "çiçek çocukları" mertebesine yükseltmiş midir?
Yükseltmiştir!
Hepimiz bu süreci zaten beraber izledik. PKK'lı "çiçek çocukları" ve YCHP Milletvekili Hüseyin Aygün dağda üç gün tatil yaptılar.
Peki, bunu nereden biliyoruz?
Hüseyin Aygün demedi mi "serbest" bırakıldıktan sonra "dağları özlemişim" diye...
YCHP ayrıca, Kemal Kılıçdaroğlu gibi, Rıza Tüzmen gibi, Hüseyin Aygün gibi, PKK'lı katillerin Avukatı ve Kennedy Vakfın'dan ödüllü ve kamuoyu tarafından TR705 numarasıyla anılan bir milletvekili de dahil bir çekirdek ekip tarafından, 90 yıllık CHP Kemalist ve anti-emperyalist köklerine karşı şahinleştirilip, ABD ve işbirlikçilerine karşı yumuşak bir profil çizen bir "Yumuşamış CHP" veya kendilerinin verdiği adla Yeni CHP olmuş mudur?
Olmuştur!
Şimdi de en geç PM üyesinin önerisi ve Kılıçdaroğlu'nun da onayıyla yeni "marifetle" karşı karşıyayız.
Yirmi beş yaşındaki YCHP'nin PM üyesi Umut Akdoğan, "Postalları 1923' de çıkardık" demiş.
Bu nedenle asker değil "yurttaşlarmış."
Siyasetin incesi bu kadar olur; buna "yılancası" da diyebilirsiniz.
Şimdi farkettim, Yeni CHP'nin başındaki "Y" her durumda başka bir anlama evrilebiliyor.
Neden "siyasetin yılancası" peki?
Anlatayım.
Cumhuriyet mitinglerinden bu yana milyonlarca insanın üzerinde birleştiği sloganlar neydi?
Mustafa Kemal'in Askerileriyiz.
Ne mutlu Türküm diyene!
Vatan Sana Canım Feda!
MKK üyesi Umut Akdoğan "Mustafa Kemal'in Askerileriyiz" sloganını"Mustafa Kema'in Yurttaşlarıyız" olarak değiştirmiş ve Kılıçdaroğluda anında onaylamış.
Size bir soru.
AKP, "Mustafa Kemal'in Askerileriyiz" sloganına karşı cepheden mücadele etseydi veya Umut Akdoğan'ın "ürettiği" sloganı onlar keşfetseydi halkımızda karşılık bulabilir miydi?
Asla.
Peki Umut Bey'ciğin ürettiği bu slogan karşılık bulacak mı?
Hemen yanıtlayayım:
ASLA!
Zaten Silivri'deki ilk denemelerinde cılız bile denemeyecek birkaç ses dışında bir karşılını duyamadık.
Mesele zaten karşılık bulup bulamaması değil, YCHP'nin yükselen devrimci halk hareketini sulandırma ve saptırma görevini görmek önemli.
CHP'yi bu karşıdevrimci kliğe teslim etmemek için direnen ve bunun için mücadele eden samimi Atatürkçüleri ayırarak söylüyorum, bu dostlarımız alınmasınlar ama YCHP'nin çizilen misyonu budur.
Halk hareketini sulandır, amacından saptır ve 1997'deki Cumhuriyet' e eylemlerinde olduğu gibi gazını al ve it bir yere.
Ama nafile!
Umut Akdoğan demiş ki "İnanıyorum ki(Atatürk) yaşasaydı ve birileri ona 'Askeriniziz Paşam' deseydi, Mustafa Kemal Atatürk onlara 'savaş bitti çocuk, siz bu ülkenin yurttaşlarısınız' derdi." demiş.
Peki, savaş bitti mi gerçekten?
Savaş bitmedi Umut Akdoğan, parlak fikirleriniz size milletvekilliği kapılarını açar ama "gör(e)mediğiniz" bu savaşta eğer bu millet size inanırsa evlatlarımız birer birer değil topluca elimizden Ortadoğu bataklığında uçar gider.
Amerikan projeleri olan, Ergenekon'la, Balyoz'la,Yerel Yönetim Yasalarıyla, PKK kamasıyla, tarikatlarla, irticayla, atanmış Cumhurbaşkanı ve BOP Eşbaşkanıyla göğüs göğüse süren savaşı göremiyor musunuz?
"Mustafa Kemal'in Askerleriyiz" militarizmi değil, anti-emperyalizmi simgeler.
"Mustafa Kemal'in Askerleriyiz" militarizmi değil, vatan için fedakarlığı halkın önüne koyar.
"Mustafa Kemal'in Askerleriyiz" militarizmi değil, devrimciliği, ilerlemeciliği ifade eder.
"Mustafa Kemal'in Yurttaşları" imiş.
"Kemal'in askerleri" emperyalizme karşı kanlı bir savaşın içinde doğmuştur. Dostlarımız bizi bu isimle, düşmanlarımız ise "Kemal'in Eli Kanlı Çapulcuları" olarak anmıştır.
Eğer satılmış değilseniz, en basit ifadeyle düşüncesiz ve tarih bilincinden yoksunsunuz.
Ayrıca çok da komiksiniz.
Bu vatan satıcılarının veya vatan satıcısı adaylarının yaratıcılığına ne oldu böyle!
Bu ne telaş, bu ne korku?
***
Mustafa Kemal, YeniCHP'nin bu yeni sloganını duysaydı derdi ki "hala savaştayız akılsız çocuk, emperyalizm dünyadan defolana değin bu topraklarda savaş bitmez!"
Not:
Meraklısına vatan satıcısı slogan önerilerimiz var. Lütfen değerlendiriniz. 
ABD'nin ve Kılıçdaroğlu' nun gözüne böylece girebilir, partide en kötüsünden dolgun bir maaşla bir profesyonel veya iktidarda bir müsteşarlık, o da olmadı bir belediye meclis üyeliği kapabilirsiniz..
"Vatan Sana Param Veda!"
Ne Mutlu Sömürge Yurttaşına!
Her Türk Vatansız Doğar!
Kubilay Kızıldenizli
Kemalistler.net

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder